На Вінниччині завершилась серія тренінгів з вебдоступності
26-27 червня представників органів публічної влади Вінницької області навчали забезпечувати вебдоступність державних онлайн-ресурсів
Даний тренінг організували у співпраці із Вінницька обласна державна адміністрація за фінансування Японії. Вищезгадані ініціативи щодо розробки законодавства із вебдоступності здійснили у партнерстві із Міністерство цифрової трансформації України у межах «Проєкту підтримки Дія», що ПРООН в Україні реалізує за фінансової підтримки Швеції.
У заході взяли участь державні службовці з обласної, міської та районних рад Вінниччини, а також представники різних рівнів органів влади з Житомирської, Хмельницької та Одеської областей.
Аналогічне навчання також проведуть для державних службовців Львівщини та Полтавщини.
Захід пройшов у змішаному форматі: офлайн та онлайн.
Від Ольгопільської громади навчання пройшла головний спеціаліст з комунікацій із ЗМІ та з громадськістю Лариса Шабельник.
Вчилися, як писати тексти і створювати відео, публікації та вебсайти таким чином, щоб вони були доступними для усіх людей, у тому числі тих, хто не бачить і користується в інтернеті спеціальними допоміжними технологіями – скрінрідерами.
Керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік наголосив, що профільне міністерство за підтримки партнерів прагне досягти максимальної цифрової доступності у країні.
Як зазначив заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець, інформація, що розміщується на офіційних вебресурсах має вкрай важливе значення.
«Саме тому забезпечення доступності та інклюзивності усіх без винятку сфер, включаючи цифрову, залишається у пріоритеті – така позиція обласної військової адміністрації», – наголосив Андрій Кавунець.
Вебдоступність – один із тих ключових напрямків, над яким ПРООН в Україні працює разом із Міністерством цифрової трансформації України. Завдяки спільним зі Швецією зусиллям в останні роки у країні докорінно змінили законодавство, що регулює вебдоступність держсайтів.