Ольгопільську громаду відвідав командир батальйону територіальної оборони Гайсинського району.

Дата: 02.04.2021 18:57

Удосконалення (побудова) системи територіальної оборони України стане однією з основних складових подальшого зміцнення обороноздатності України. Перебуваючи у стані постійної військової  загрози  сьогодні до виконання  цього завдання повинні приєднатись органи влади, громадські  організації,   патріотично налаштовані громадяни.

З метою роз’яснення особливостей несення  служби  в військах  територіальної оборони, проведення агітації серед  жителів  Ольгопільської громади щодо вступу  у такі підрозділи, а також  для доведення    основних   нововведень  у  законодавстві щодо військового обов’язку  та військової служби громаду відвідав  командир батальйону  територіальної оборони Гайсинського району Віктор Довгаль.

Наразі сьогодні готується нова редакція Закону України  «Про основи територіальної оборони України», який  знаходиться на погодженні в Міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади України та в обласних державних адміністраціях. Але вже сьогодні  можливо укласти контракт  для  зарахування  до числа резервістів. Для цього присутнім  було запропоновано звернутись  до Чечельницького територіального центру комплектування та соціальної підтримки (бувший  районний військовий комісаріат). Кандидат повинен бути придатний  до військової служби, за  результатами медичного огляду.

Віктор Довгаль розповів про те що 30 березня Верховна Рада України прийняла закон № 3553 яким  запроваджується новий вид військової служби – за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, порядок його організації та проведення, трудові, освітні та соціально-правові гарантії для осіб, що призиваються.

Також командир батальйону  розповів про основні мотиваційні  чинники для резервістів до яких належать :

Можливість отримати професію подвійного призначення;

Безкоштовне  забезпечення військовою формою;

Дозвіл на  зберігання  зброї;

Пільговий доступ до тирів;

Обов’язкове страхування життя і здоров’я на період служби;

Знижки на отримання освіти у державних і комунальних навчальних  закладах;

Знижка на комунальні послуги;

Фінансова компенсація за період несення  служби та  збереження  робочого місця і заробітної  плати за основним місцем роботи;

Додаткові дні до відпустки.

На період укладання контракту  особи не можуть призиватись на строкову службу, але у разі оголошення мобілізації повинні негайно  з’явитись до свого батальйону для виконання поставлених завдань. Органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про додаткові пільги  та гарантії.

Основними завданнями, які мають виконувати підрозділи територіальної оборони мають бути:

Охорона важливих об’єктів, шляхів;

Охорона державного кордону;

Запобігання диверсіям та терористичним актам;

Несення служби на пунктах пропуску;

Забезпечення можливості розгортання підрозділів Збройних Сил україни, інших військових формувань.

Учасники  зібрання  мали  можливість особисто поспілкуватись з Вікторем Довгалем та задати свої запитання.