Охорона праці та особливі питання під час опалювального сезону
Забезпечення належного стану охорони праці та пожежної безпеки підприємства стає особливо актуальним в зимовий період. Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію опалювальних приладів, створює додаткову небезпеку виникнення нещасних випадків.
Роботодавець повинен прикласти максимум зусиль для захисту працівників від небезпечних виробничих факторів, а за потреби мінімізувати наслідки від пожеж та нещасних випадків.
З метою забезпечення умов для безпечного проведення опалювального сезону Бершадське відділення Управління ВД ФССУ у Вінницькій області рекомендує керівникам підприємств наступне:
розробити та профінансувати заходи з охорони праці в повному обсязі відповідно до вимог законодавства з охорони праці;
забезпечити всіх працівників засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям у відповідності до діючого законодавства;
зосередити зусилля служб охорони праці підприємств на контролі за додержанням вимог безпеки під час проведення робіт по експлуатації та обслуговуванню обладнання котельнь, у тому числі на технічному стані обладнання, навченості персоналу залученого до цих робіт, допускати до роботи з експлуатації обладнання котельнь тільки осіб, які пройшли навчання і мають відповідні посвідчення та пройшли обов’язкові медогляди;
розробити у кожному підрозділі підприємства необхідну нормативно-технічну документацію з питань охорони праці;
впровадити організаційно-технічні та інші заходи щодо запобігання впливу несприятливих умов праці на працівників;
інформувати працівників про можливі причини та обставини виникнення нещасних випадків на виробництві та про їх наслідки.
У разі застосування для обігріву будь-якого класу електронагрівальних приладів обов’язковим є виконання таких вимог:
нові підключення струмоприймачів слід проводити з урахуванням допустимого струмового навантаження електромережі;
електронагрівальні прилади мають бути встановлені на поверхні з негорючого матеріалу;
нагрівальні робочі частини цих приладів мають бути захищені від зіткнення з горючими матеріалами;
для опалення невеликих приміщень, у тому числі підприємств торгівлі, пересувних побутових приміщень (вагончиків) для будівельників можуть застосовуватися масляні радіатори та електропанелі із закритими нагрівальними елементами. Такі прилади повинні мати справний індивідуальний електрозахист і терморегулятор;
забороняється залишати електрообігрівальні прилади, які працюють без нагляду, адже недбальство та халатність персоналу підприємства під час використання обігрівачів також може призвести до пожежі.
Шановні роботодавці та працівники! Пам’ятайте, всі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки, а також правил особистої безпеки.