До Дня пам’яті жертв Голодомору: Експозиція в Ольгопільському краєзнавчому музеї
Краєзнавчий музей села Ольгопіль є скарбницею, що зберігає героїчні сторінки минувшини, звичаї та традиції наших предків, життєві та творчі шляхи видатних земляків, збагачує душу, дає натхнення жити і творити, щоб залишити щось для нащадків.
Серед експонатів представлено експозицію, котра відображає роки Голодоморів. Історія 1930-х років — точка болю, яка й донині залишається недослідженою. Тому так важливо по крихті збирати пам’ятки, зокрема й в музейній формі, - розповіла завідувачка краєзнавчим музеєм с. Ольгопіль Валентина Бондар.
Серед експонатів списки померлих у жахливі роки геноциду українського народу. У 1932 році в селі проживало 9454 особи, померло від голоду близько 600 людей.
Страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках ХХ століття, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. Голодомор 1932-1933 років в Україні вражає світ тим, що був ретельно спланований Радянською владою в головній житниці Європи, в центрі Європи. За підрахунками істориків, в пік Голодомору вмирало 17 людей за хвилину, 1 тисяча за годину, 25 тисяч за день.