20 січня – День пам'яті Захисників Донецького аеропорту

Дата: 20.01.2023 14:40

В Україні 20 січня офіційно вшановують захисників Донецького аеропорту.

Оборона ДАП від проросійських бойовиків тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року. Оборонців летовища назвали "кіборгами". 13 січня після обстрілів упала диспетчерська вежа. 45-метрова споруда була стратегічним об'єктом оборони летовища. Через 8 днів після падіння вежі, коли і старий, і новий термінали були повністю зруйновані, українське командування вирішило вивести війська з летовища. За даними Міноборони, у боях за Донецький аеропорт загинуло понад двісті українських бійців.

«Люди встояли – не витримав бетон» – це найбільш влучна фраза про 242 дні героїчної оборони аеропорту. Ми не маємо права забувати героїзму українських захисників– ні тих, хто залишилися живими, ні тих, хто пішли в інший світ. Бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають», – голова Ольгопільської сільської ради Микола Савченко.