Безпечне та здорове виробниче середовище є фундаментальним принципом і правом на роботі
Значимість результатів будь-якої діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника. А праця в умовах воєнного стану – це виклик для усього українського народу, де з одного боку економічна стабільність і безцінна допомога нашій армії Збройним силам України, а з іншого – життя громадянина.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та
отримали травму на виробництві. Двадцять років тому, 28 квітня 2003 року День охорони праці вперше відзначили офіційно. Мета – привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та
просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. Адже за оцінками міжнародної організації праці щодня у світі близько 5000 чоловік вмирають від нещасних випадків та захворюваності на виробництві.
Наше сьогодення – це повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України, де виробництво, промисловість і працівники – стоять міцною лінією оборони, стикаючись з величезною кількістю ризиків та
небезпечних втрат.
У 2023 році Міжнародна організація праці визначила тему Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – «Безпечне та здорове виробниче середовище є фундаментальним принципом і правом на роботі».
З початком збройної агресії російської федерації в Україні тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах.
Україна несе колосальні втрати у цій війні вони зростають внаслідок загибелі людей на своїх робочих місцях. Так, за час збройної агресії рф під час виконання трудових обов’язків на виробництвах постраждало 3065 працівників у тому числі 520 – зі смертельним наслідком.