Ольгопільська громада
Вінницька область, Гайсинський район

Патронатне виховання

Дата: 30.05.2023 13:36
Кількість переглядів: 65

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Фото без опису

 

Одним із завдань патронату над дитиною є запобігання влаштування дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах чи залишилася без піклування батьків/законного представника, до інституційного закладу  та забезпечення права на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Хто може бути патронатним вихователем?

Особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:

 - повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя;

 - належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей. 

Хто НЕ може бути патронатним вихователем?

Особи, які:
 - виховують власних дітей віком до чотирьох років, дитину з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;
 - є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;
 - обмежені у дієздатності;
 - визнані недієздатними;
 - позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
 - перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;
 - стосовно яких було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини;
 - перебувають під слідством;    
були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), патронатними вихователями дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу), або договір про патронат над дитиною було розірвано з їх вини;
 - перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
 - зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
 - страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ;                                                                         - були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені 
статтями 1481501501164166167169181187324442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень; 

-  були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 1481501501164166167169181187324442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

Які діти влаштовуються в сім’ю патронатного  вихователя

       До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі:
     - діти, які залишилися без батьківського піклування, в тому числі ті, які перебувають у закладі охорони здоров’я, тимчасово влаштовані в сім’ю громадян, центр соціально-психологічної реабілітації дітей або до закладу інституційного догляду та виховання дітей;
   - діти, які перебували в інших формах сімейного виховання;
   - малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані  діти, які виховувалися в одній сім’ї або є рідними братами та сестрами, в тому числі братами та сестрами вже попередньо влаштованих до сім’ї патронатного вихователя  дітей.
      Загальна кількість дітей, влаштованих до сім’ї патронатного вихователя, визначається наявністю умов для проживання, догляду, виховання та реабілітації кожної такої дитини.

   До сім’ї патронатного вихователя за необхідності та за згодою патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї. При цьому враховуються наявні житлові умови та згода патронатного вихователя, а чисельність влаштованих дітей, які не є членами однієї сім’ї, не може перевищувати п’яти осіб .

Строк перебування дітей під патронатом

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини та з урахуванням результатів оцінки рівня безпеки або оцінки потреб сім’ї/особи.

   Орган опіки та піклування у разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя понад зазначений строк, може прийняти рішення про його продовження не більш як до шести місяців відповідно до висновку міждисциплінарної команди.
   Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя визначає служба з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану та готує відповідний проект розпорядження голови сільської ради.

Соціальна допомога та грошове забезпечення

Соціальна допомога виплачується на кожну дитину у  розмірі 
2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць
(до 6 р. – 5680 грн, 6-18 р. - 7082,5 грн),
на дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць (до 6 р. – 7952 грн, 6-18 р. – 9915,5 грн).

 
Грошове забезпечення виплачується патронатному вихователю за :
  - надану послугу патронату над дитиною;
  - надання батькам/законним представникам дитини протягом семи днів після вибуття дитини із сім’ї патронатного вихователя консультативної підтримки щодо її догляду, виховання та реабілітації.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць   (13420 грн.)

Поворотна фінансова допомога

Згідно п 12. постанови  КМУ №893 від 20.08.2021 р. виконавчі органи сільських рад протягом п’яти робочих днів після укладення договору про умови запровадження патронату нараховують з відповідного місцевого бюджету поворотну фінансову допомогу (резервні кошти), що виплачується патронатному вихователю для своєчасного забезпечення догляду, виховання та реабілітації дитини, влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, до моменту отримання державної соціальної допомоги.

Сума резервних коштів повинна відповідати встановленому розміру соціальної допомоги з розрахунку одночасного влаштування до сім’ї патронатного вихователя двох дітей і становить 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку (до шести років та від шести до 18 років).

Перелік документів

1) заява про намір стати патронатним вихователем;
2) заява про згоду на влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя від усіх осіб, які фактично проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі, в тому числі біологічних дітей, якщо вони досягли такого віку та розвитку, що можуть її висловити;
3) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним;
4) довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які досягли 
14-річного віку і проживають разом з ним;
5) копії таких документів:
  - паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника
  - свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;
  - документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Документи подаються кандидатом до служби у справах дітей  за місцем свого фактичного проживання.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Центру надання соціальних послуг Ольгопільської сільської ради або до  служби у справах дітей Ольгопільської сільської ради за адресою: с.Ольгопіль, вул. Центральна,131.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних