Правила поведінки на воді

Дата: 15.06.2023 09:23

Фото без описуВода є найціннішим даром природи. Це чудодійний засіб оздоровлення. Купання дає людині фізичне й моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Літній відпочинок на воді приємний та корисний для дорослих та дітей. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди необхідно пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

-    правильний вибір та обладнання місць купання;
-    навчання дорослих і дітей плаванню;
-    суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

Загальні правила поведінки на воді:

-    Відпочинок на воді повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
-    Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
-    Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.
-    Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.
-    Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
-    У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
-    Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
-    Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів, а також під мостами.
-    Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.
-    Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
-    Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

-    Купатися в місцях, які не  обладнані для купання людей.
-    Вилазити на попереджувальні знаки.
-    Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
-    Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
-    Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
-    Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
-    Вживати спиртні напої під час купання.
-    Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.
-    Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
-    Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
-    Подавати помилкові сигнали небезпеки.
Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей і не нехтуйте застереженнями.
Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним та безпечним!