Питання та відповіді

Дата: 21.05.2024 11:53

Фото без опису1. Що таке Громадський бюджет або бюджет участі?

Громадський бюджет – це частина бюджету Ольгопільської сільської територіальної громади, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та оформлених відповідно проєктних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

2. Хто може бути автором проєкту?

Автор - особа віком від 18 років, яка в порядку, визначеному Положенням про громадський бюджет (бюджет участі) Ольгопільської сільської територіальної громади (далі-Положення), підготувала та подала проєкт для фінансування з громадського бюджету, є громадянином України та місце проживання якої зареєстроване в Ольгопільській сільській територіальній громаді.

3. Що таке проєкт? Які вони бувають?

Проєкт – оформлена згідно з вимогами Положення пропозиція, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету Ольгопільської сільської територіальної громади та інших джерел фінансування. Всі проєкти кваліфікуються за двома категоріями: малі та великі.

Малі проєкти – подані на конкурсний відбір громадські проєкти, загальна вартість реалізації одного проекту становить до 50 тис. грн.

Великі проєкти - подані на конкурсний відбір громадські проєкти, загальна вартість реалізації одного проекту становить від 50 тис. до 150 тис. грн.

Всі проєкти поділяються на:
- "тверді" - це інфраструктурні проєкти (благоустрій, облаштування територій тощо);
- "м’які" – можуть бути лише в категорії малих проєктів (фестивалі, семінари, тренінги, конкурси тощо).

4. Які є обмеження для проєктів?

Подані для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету Ольгопільської сільської територіальної громади проєкти повинні відповідати таким вимогам:

реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду;

проєкт не може передбачати ремонт та реконструкцію приватного майна;

об’єкт, який створений за реалізацією проекту має бути загальнодоступним для всіх жителів громади та не мати комерційного характеру;

реалізація проєкту планується на землях або об’єктах приватної або державної форм власності та інші прописані в Положенні.

5. Яким чином можна подати проєкт?

Проєкт подається автором у електронному вигляді на електронну адресу (olgopil@olgopilska-gromada.gov.ua) або паперовому вигляді у пункті супроводу громадського бюджету: с. Ольгопіль, вул. Центральна, 131, Ольгопільська сільська рада

ВАЖЛИВО!  Для подання проєктів необхідно подати список з не менш як 15 таких осіб з їх підписами віком від 18 років, які зареєстровані та проживають на території населених пунктів Ольгопільської сільської територіальної громади (за винятком автора).

6. Прийом проєктів

Календарний план громадського бюджету на 2024 рік

1. Промоційна та інформаційна кампанія

з 17.05.2024 р.

2. Подання проєктів

з 20 травня до 21 червня 2024 р.

3. Експертиза проєктів

з 24 червня до 28 червня  2024 р.

4. Презентація проєктів

з 24 червня до 28 червня  2024 р.

5. Голосування

з 01 липня до 15 липня 2024 р.

6. Визначення  переможців

з 16 липня до 30 липня 2024 р.

7. Реалізація проєктів-переможців

з 2025 р.

7. Де можна знайти проєкти, які пройшли відбір і допущені до голосування?

На офіційному сайті Ольгопільської сільської ради - https://olgopilska-gromada.gov.ua/gromadskij-bjudzhet-2024-14-20-01-17-05-2024/

8. Яким чином відбувається голосування?

Голосування за проєкти здійснюється шляхом заповнення паперового бюлетеня у пункті супроводу:  с. Ольгопіль, вул. Центральна, 131, Ольгопільська сільська рада.

9. Хто може проголосувати?

Всі члени територіальної громади, які досягли 18-річного віку та зареєстровані в Ольгопільській СТГ.

9.  Де можна знайти проєкти, які перемогли у конкурсі та будуть фінансуватися з громадського бюджету?

Рейтинг та перелік проєктів оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів на офіційному веб-сайті Ольгопільської сільської ради у розділі «Громадський бюджет».

Посилання на Положення