На території Бершадської територіальної громади виявлено вірус африканської чуми свиней
Дата: 20.01.2025 15:21
Кількість переглядів: 40
Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% захворілих свиней. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.
На території Бершадської територіальної громади оголошено надзвичайну ситуацію місцевого рівня через виявлення вірусу африканської чуми свиней. З 11 січня 2025 року карантинні обмеження введено у Війтівському та Сумівському старостинських округах і діятимуть протягом 40 діб.
Що заборонено:
- ввіз та вивіз свиней і продуктів їх забою;
- торгівля живими свинями та продукцією забою, крім тієї, що отримана на сертифікованих підприємствах з відповідними ветеринарними документами.
Обов’язкові заходи для мешканців:
- домашні коти та собаки повинні утримуватися у вольєрах або на прив’язі;
- необхідно провести дератизацію (знищення гризунів) у всіх господарствах;
- виконувати дезінфекційні заходи в господарствах.
«Звертаємо увагу, що африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, проте є смертельною для свиней. Вилучення свиней у приватному секторі проводитися не буде. Про зняття карантинних обмежень буде повідомлено додатково», - інформують на офіційному сайті Бершадської міської ради.
До відома:
Джерелом АЧС хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.
Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).
Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42оС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
- проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
- не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
- не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
- не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
- допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
- негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або представникам місцевої влади ;
- не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
- постійно вести боротьбу з гризунами;
- не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.
ПАМ'ЯТАЙТЕ:
Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.
« повернутися