Весняний призов на строкову військову службу.

Дата: 30.03.2021 13:56

Президент змінив вік призову на строкову службуВідповідно до указу Президента України від 24.02.2021 року № 71/2021  впродовж квітня-травня 2021 року пройде весняний призов  на строкову військову службу.

Ольгопільською сільською радою  спільно  з  Чечельницьким районним  територіальним центром комплектування та соціальної підтримки  проводиться  робота  з оповіщення  військовозобов’язаних що підлягають призову до лав Збройних Сил України. Призову підлягають чоловіки які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та не досягли 27 річного віку.

Громадянам,  які будуть призвані гарантовані наступні пільги:

• Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розмішуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно встановлених  норм;

• їм виплачується грошове забезпечення щомісяця в розмірі від 350 до 700 грн. залежно від займаної посади та тарифного розряду;

• при звільненні в запас їм виплачується грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 2800 до 5600 грн. залежно від займаної посади та тарифного розряду);

для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4200 до 8400 грн.) підпункту7 пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”;
•  надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);

• час проходження строкової  служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

•  зберігаються місце роботи та середня заробітна плата, за умови офіційного працевлаштування до призову (стаття 21 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу?);

• зберігаються жилі приміщення, які військовослужбовці  займали до призову на строкову військову службу.

Тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) (підпункт 2 пункту 3 статті 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”).

Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників (пункт 1 статті 18 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”).