Командування Вінницького обласного ТЦК та СП звертається до призовників та їх батьків.
Тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олександр Збрищак на своєму брифінгу щодо особливостей весняного призову 2021 року закликав призовників з особливою відповідальністю віднестись до даного питання.
Так, Олександр Збрищак зазначив, що у межах весняного призову від Вінниччини планують направити до війська 695 громадян — юнаків віком від 18 до 27 років, з них:
Збройні сили України -245;
Національна гвардія України – 265;
Державна прикордонна служба України – 150;
Державна спеціальна служба транспорту – 35..
«Цього року маємо новацію у Збройних силах України — призовників направлятимуть не в навчальні центри, як раніше, а відразу у військові частини, - поінформував заступник військового комісара - начальник сектору комплектування підполковник Роман Потерлевич.- І лише після додаткового їх вивчення, уже безпосередньо з військових частин, хлопців направлятимуть у навчальні центри для опанування військовими спеціальностями».
Таке рішення обґрунтовано тим, аби кожен командир від нижчої до вищої ланки мав можливість провести детальне попереднє вивчення молодого поповнення з урахуванням індивідуальних особливостей та по кожному з них прийняти відповідне рішення щодо їх подальшого проходження військової служби та направлення їх до відповідного навчального центру для опанування визначеною військово-обліковою спеціальністю.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочка від призову в армію надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії: за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) ТЦК та СП документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
Кожен призовник може розраховувати на певні соціальні гарантії від держави. Так, під час призову їм виплачують грошову допомогу розміром два прожиткові мінімуми, що нині становить 4540 гривень і щомісячні кошти розміром 350–700 гривень (залежно від військового звання й посади) на додаткові особисті потреби. Під час звільнення у запас передбачена вихідна грошова допомога розміром вісім посадових окладів (2800–5600 гривень, залежно від військового звання й посади) і 12 окладів (4200–8400 гривень для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування).
Також строковики можуть отримати відпустку (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця її проведення й назад), а час проходження строкової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. При цьому за ними зберігають робоче місце й середню заробітну плату за умови офіційного працевлаштування до призову.
Після звільнення у запас (упродовж місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання) кожному строковику виплачують матеріальну допомогу в розмірі середньої зарплати на день призову, але не менше ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб, установлений на 1 січня календарного року, наразі це 2270 гривень.
Осіб, призваних у період навчання у закладах передвищої або вищої освіти, після звільнення зараховують для продовження навчання до того закладу освіти, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.
Усі військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування, зокрема міського, приміського та міжміського сполучення.
Для членів сімей військовослужбовців строкової служби встановлено переважне право як під час прийняття на роботу, так і на залишення на підприємстві у разі скорочення чисельності або штату працівників.
Разом з тим, варто зазначити, що в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмін покарання за неявку до ТЦК та СП застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на термін до 3-х років..
Призовникам що проживають на території Ольгопільської та Чечельницької громад необхідно з'явитись до Чечельницького районного територіального центру комплектування , який знаходиться за адресою смт. Чечельник вул . Героїв Майдану 32 , третій поверх ( будівля у якій знаходиться відділення Правитбанку та податкової) .