Велосипедний маршрут по Південному Поділлю буде завершуватись в Ольгополі.

Дата: 24.05.2021 13:46

Саме  така можливість відкриється  незабаром у  любителів велотуризму.  Це стало можливим після  перемоги проекту Ольгопільської територіальної  громади « Велосипедом по Південному Поділлю» у обласному конкурсі «Комфортні громади».  Загальний бюджет цього проекту  становить    1 млн. грн.,    з яких  з обласного бюджету надійде 500 тисяч. Кошти будуть розподілені між учасниками проекту Ольгопільською територіальною громадою, Ямпільською, Крижопільською, Піщанською та Городківською  громадами.

Основною метою проекту є  створення культурно-туристичного велосипедного маршруту екологічним коридором від Дністра до Південного Бугу   довжиною 200 кілометрів, що пролягає на півдні Вінницької області. Даний проєкт покликаний об’єднати та згуртувати  громади, що входять до Південного Поділля.

Маршрут  пролягатиме через  Бушу – Михайлівку –Оксанівку – Ямпіль – Пороги – Іванково – Цекинівку – Велику Кісницю  - Верхню Слобідку -  Рудник -  Калинівку -  Одаї – Вигоду -  Красносілку -  Голубече -   Крижопіль -  Зеленянку -  Миролюбівку -  Піщанку -  Рудницю – Чорномин – Козлівку -  Луги -  Бритавку -  Анютино – Чечельник -  Каташин - Ольгопіль  та  дасть поштовх для розвитку сільського туризму, який останніми роками стрімко розвивається та буде початком для створення туристичного кластеру «Південне Поділля».

Після реалізації проекту очікуються такі результати:

-    Створення  інфраструктури, необхідної  для розвитку туризму на території  Ольгопільської, Чечельницької, Піщанської, Крижопільскої, Городківської, Ямпільської громад;

-  Облаштування  14 оглядових майданчиків  з встановленням 14 альтанок, 28 лавок,  14 парковок для туристичного транспорту по 12 місць;

-  Закуплення 14  туалетів  для  встановлення вздовж туристичних маршрутів, 28 сміттєвих баків для ТПВ;

Виготовлення   та  встановлення  80 вказівників  на  основні  атракції  маршруту,    6 інформаційних стендів-карт біля основних атракцій громад;

- Створення  передумов  для підвищення рівня підприємницької активності місцевих мешканців навколо обслуговування туристів на території Ольгопільської Чечельницької, Піщанської, Крижопільскої, Городківської, Ямпільської ТГ;

- Створення   умов  для відпочинку як місцевих мешканців, так і відвідувачів.

ЛОКАЦІЇ ДЛЯ ВТІЛЕННЯ ПРОЕКТУ :

Ольгопільська ТГ:

1. Могила сестри царя Миколи ІІ Марцеліни Романової.

2. Курган «Замогила» в селі Ольгопіль;

3. Місце, де знайшли скелет мамонта, який знаходиться в краєзнавчому музеї міста Вінниця.

4.Чинні об’єкти зеленого туризму  СТОВ АФ «Ольгопіль».

5. Місцеві традиції промислів (рибальство, мисливство; народні ремесла).

Чечельницька ТГ:

1.Село Луги – випікання весільних короваїв;

2. Рекреаційний парк «Юрково»;

3. Зупинка «Вишенька»;

4.Рекреаційний пункт «Анютине джерело»;

5. «Пасіка»;

6. «Свято-Михайлівський храм»;

7. «Санктуарій Матері Божої Чечельницької».

Також визначено план реалізації проекту який включає таку організаційну роботу як:

- формування  робочої  групи;

- пошук підрядників  для виконання  робіт;

- побудова об’єктів  на туристичному маршруті;

- підготовка екскурсоводів;

- апробація маршруту;

- популяризація проекту  в  засобах масової інформації та на інформаційних ресурсах.

Ольгопільська сільська рада  висловлює подяку Олесі Попович  яка була автором проекту та зробила   значний внесок у розвиток громади.