Захисти своє життя — вакцинуйся!

Дата: 12.08.2021 11:42

Останнім часом як по всій Україні так і на території Ольгопільської ОТГ відмічається зростання захворюваності на COVID – 19.На даний час показник позитивних ПЛР-тестів становить 3.2, а при досягненні- 4 –Вінницька область переходить у помаранчеву зону!

Школи та дитячі садочки будуть працювати в онлайн режимі,якщо рівень вакцинації не досягне 80%.

Pfizer – це матрична вакцина на основі РНК (мРНК). Вакцина, потрапляючи всередину людської клітини, синтезує білок антигену S (частина унікального шиповидного білка SARS-CoV-2), щоб викликати імунну відповідь.  Частинок самого вірусу SARS-CoV-2 у вакцині немає, тому захворювання на коронавірус вона викликати не може.

AstraZeneca — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше. У вакцині AstraZeneca використовується безпечний для людини вірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів.

Coronavac — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Ця вакцина містить у своєму складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів.

Реакції на вакцину

Вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу. Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.

Такі реакції на місці щеплення є нормальними: біль; набряк.

Також можуть виникнути такі загальні реакції: гарячка; озноб; головний біль; втомлюваність. Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря за рекомендаціями.

Відмінність між реакцією на вакцину й симптомами COVID-19

Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини уже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинуті.

Організм може реагувати на введення вакцини. Загальна слабкість або підвищення температури — це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після вакцинації.

Проте якщо з’являються яскраві симптоми захворювання на COVID-19, наприклад, висока температура, постійний кашель, втрата або зміна нюху чи смаку, слід пройти обстеження та протестуватися на COVID-19.

Невідкладно повідомте свого лікаря про будь-які тяжкі побічні реакції, що виникли після вакцинації від COVID-19.

Вакцинуватись можна в пункті щеплення,який знаходиться на території Ольгопільської АЗПСМ, який працює з 8.00-до 15.45 кожного дня.

На даний час вакцинуватися можна вакциною- Coronavac.

З наступного тидня - Pfizer та AstraZeneca.

За консультацією звертатись до свого лікаря :

Вовкодав В.В.(0978688805),

Ковальчук В.Ю.(0984723304)