Попередження про заборону спалювання сухої рослинності і відходів

Дата: 10.09.2021 14:11

Конституцією України кожному громадянину гарантовано право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Тому, далеко не кожен має право спалювати сміття, будівельні залишки, випалювати траву та інші рослинні рештки на території населених пунктів нашої громади. Все це призводить до загострення хронічних та серцево-судинних захворювань, підвищення тиску і поганого самопочуття.

Ольгопільська сільська  рада закликає громадян до свідомості та поваги, як по відношенню до себе та свого роду так і навколишнього середовища в цілому.

Законодавством передбачено, що термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Отож, спалювати тверді побутові відходи категорично заборонено, а відповідно за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема

Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 77-1 передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу:

- для громадян 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - (3060 – 6120 грн.);

- для посадових осіб 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - (15300 – 21420 грн.)