До суду передано обвинувальний акт щодо чоловіка, який незаконно зберігав понад 3,3 кг наркотиків вартістю на «чорному ринку» майже 700 тис. грн.

Дата: 13.12.2021 14:07

За процесуального керівництва Гайсинської окружної прокуратури до Чечельницького районного суду Вінницької області передано обвинувальний акт відносно 56-річного жителя Гайсинського району Вінницької області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.309 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, в кінці вересня 2021 року виявивши неподалік від місця свого проживання дикоростучі кущі коноплі, зрізав їх та переніс до місця свого проживання з метою подальшого виготовлення з них наркотичного засобу для вживання. В ході проведеного обшуку у домоволодінні останнього виявлено та вилучено понад 3,3 кг наркотичного засобу (канабісу), що є особливо великими розмірами та свідчить про надзвичайно високий рівень суспільної небезпеки вказаного кримінального правопорушення.  На «чорному ринку» вартість вилученого у обвинуваченого наркотику складає майже 700 тис. грн.

В минулому році в рамках виконання Стратегії державної політики України щодо наркотиків було сформовано звіт відповідно до якого правоохоронними органами України було вилучено в закінчених кримінальних провадженнях 2,5 тони канабісу, що складає 62 % від усіх вилучених наркотичних та психотропних речовин. Порівнюючи з попередніми роками такі статистичні дані постійно зростають. Вживання наркотиків відноситься до групи високих ризиків інфікування ВІЛ-захворюваннями, гепатитами, туберкульозом, тощо.

У разі доведення винуватості у вчиненні даного злочину у судовому порядку, обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, що згідно ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Начальник Бершадського відділу

окружної прокуратури                                                   Максим Джужук