Травмонебезпечні зимові травми

Дата: 13.01.2022 14:15

Увага!!! Травмонебезпечні зимові фактори. «Зимовий травматизм» у дорослих окрім тимчасової непрацездатності може призвести до інвалідності.

Як відомо, зазвичай падають через «вкриті льодовим панциром» тротуари. Ожеледиця з'являється першочергово, як правило, на ділянках (мостах, покритті ділянок доріг та вулиць), що проходять поблизу рік, каналів, боліт, озер та інших водойм).

Наслідком таких падінь є - забиття, переломи кісток і вивихи. Причому, літні люди при падінні найчастіше ламають хребет, що особливо небезпечно.

Щорічно Фондом соціального страхування України реєструється сумна статистика побутових травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон майже вдвічі зростає кількість травмованих громадян, а також спостерігається зростання виробничого травматизму.

Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)», до яких можна віднести:

знижена температура повітря;

охолодженні елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів тощо);

слизька поверхня доріг, тротуарів тощо на території підприємств та населених пунктів;

падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових)  наростів, крижаних брил);

недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;

пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям;

несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер тощо).

Під вплив сезонних погодних умов найбільше за всіх потрапляють працівники, що займаються такими видами діяльності:

робота на відкритих майданчиках;

робота у приміщеннях, які не обігріваються;

робота, пов’язана з пересуванням до об’єкта (між об’єктами) обслуговування або до будь-якого об’єкта;

робота на транспортних засобах;

охоронна діяльність тощо.

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю працівникам слід дотримуватись таких порад:

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється  заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.

За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.

При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає травмувань.

Не рухайтесь з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до травмування а, можливо, й до загибелі.

Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення.