Гайсинською окружною прокуратурою попереджено злочин у сфері земельних відносин

Дата: 05.05.2022 16:13

До суду передано обвинувальний акт за фактом самовільного зайняття особливо цінних земель

Гайсинською окружною прокуратурою направлено для розгляду до Чечельницького районного суду Вінницької області обвинувальний акт відносно 60-річного жителя Чечельницької об’єднаної територіальної громади Гайсинського району Вінницької області за ч.2 ст.197-1 Кримінального кодексу України – самовільне зайняття земельних ділянок, вчинене щодо земельних ділянок особливо цінних земель

Так, обвинувачений, навесні 2021 року, достовірно знаючи про відсутність відповідного рішення про передачу у власність або надання у користування (оренду), також за відсутності вчиненого правочину щодо передання йому у користування двох земельних ділянок загальною площею близько 20 га, які знаходяться на території Чечельницької територіальної громади Гайсинського району Вінницької області та перебувають у комунальній власності, маючи умисел на їх використання у своїх цілях, достовірно знаючи про наявність на вказаних земельних ділянках пам’яток археології місцевого значення, а саме: «Поселення трипільської культури» ІV-ІІІ тис. до н.е. і «Могильник білогрудівської культури» ХІ-ІХ ст. ст. до н.е., вчинив їх самовільне зайняття, шляхом їх засівання сільськогосподарською культурою, чим заподіяв шкоди на суму понад 270 тис. грн.

Санкція вказаної статті передбачає покарання у виді обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

Начальник Бершадського відділу Гайсинської

окружної прокуратури                                                              Максим ДЖУЖУК