Будьте обачними: в умовах воєнного часу активізувались шахраї

Дата: 24.05.2022 08:33

У період з 16 по 22 травня 2022 року до Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів надійшло 354 звернення та повідомлення громадян про злочини та інші події, з них 50 злочинів мають ознаки кримінальних правопорушень, в тому числі: 22 – шахрайства, 4 – крадіжки, 2 - злочини у сфері обігу наркотичних засобів та інші.

Також протягом минулого тижня поліцейські зафіксували 10 фактів керування транспортними засобами особами у стані алкогольного сп'яніння. З них, 3 – Гайсинська, 3 – Ладижинська, 2 – Бершадська і 2 – Теплицька громади. На водіїв-правопорушників поліцейські склали адмінпротоколи відповідно до ст.130 КУпАП.

Як бачимо, в цей непростий для нашої держави час залишаються особи, які прагнуть збагатитись за рахунок інших у незаконний спосіб. Нині у рамках розпочатих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України поліцейські встановлюють причетних до правопорушень та водночас закликають жителів району не довіряти незнайомцям, які пропонують вчинити «вигідні» покупки, «захистити» банківський рахунок чи розблокувати картки, отримати кошти, на які ви не очікуєте, тощо.

Запам’ятайте:

- конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі. Цю інформацію маєте знати тільки ви;

- працівники банків або інші особи не можуть просити вас вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів, перевірки «дійсності» рахунків тощо;

- уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер банківського сервісу та які саме операції проводяться з вашими коштами. За найменших підозр – телефонуйте на гарячу лінію банку та заблокуйте картку;

- здійснюючи онлайн-оплату, переконайтесь, що знаходитесь на захищеному сайті саме тієї фінансової установи, яка надає послуги. Не переходьте за невідомими посиланнями, наданими вам незнайомцями, для здійснення оплати;

- уважно вивчайте пропозиції з продажу вартісного майна. Зауважте, що надто приваблива ціна або незвичні чи нелегальні умови придбання можуть свідчити про шахрайську схему;

- намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати, або так званої «захищеної оплати», які пропонують транспортні компанії, торгівельні інтернет-майданчики та фінансові установи;

- фінансові угоди укладайте у письмовому вигляді, за можливості, проконсультувавшись з фахівцями.

Наголошуємо на тому, що за шахрайство передбачено покарання у вигляді обмеженням волі на строк від 3 до 8 років.

Шановні гайсинчани! Будьте уважними та розсудливими, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом! Бережімо один одного, допомагаємо армії та наближаємо нашу Перемогу!

Начальник Гайсинського РУП

ГУНП у Вінницькій області

полковник поліції                                                                    Ігор Соломон