Гайсинське районне управління поліції інформує

Дата: 08.11.2022 13:07

НЕ ВІДДАВАЙТЕ СВОЇ ГРОШІ: близько 140 000 гривень видурили шахраї в довірливих громадян Гайсинського району за минулий тиждень

Знову почастішали звернення до поліції від мешканців Гайсинського району, які стали жертвами шахраїв. Навіть воєнні дії, які тривають на території України вже дев’ятий місяць, не зупиняють шахраїв, котрі звикли наживатися на чужій біді чи необізнаності. Поліцейські продовжують активно застерігати громадян, аби ті не потрапили в тенета шахраїв.

Нагадуємо про основні схеми, які використовують шахраї та що робити, щоб не стати жертвою шахрайських дій:

1. Шахрайства, пов’язані з покупками через мережу Інтернет.

Це вид шахрайства сьогодні є найбільш поширеним. Приваблива занижена ціна товару манить довірливих громадян. Продавець просить обов’язково передоплату, повну або часткову, а потім зникає.

Як не потрапити на шахрая?

• робіть покупки, де є передоплата, лише у перевірених продавців;
  • оплачуйте товар вже після його отримання;
  • не користуйтесь "сумнівними" Інтернет-сайтами;
  • не повідомляйте нікому дані Вашої банківської картки.

2. Шахрайство під виглядом соціальних виплат.

Аферисти створюють сторінки-клони офіційних сторінок, де пропонують ввести персональні дані та номери банківських карток, щоб «виплатити допомогу» українцям, які постраждали від війни.

Як не потрапити на гачок шахрая?

• всю інформацію отримуйте лише з офіційних джерел;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
  • не повідомляйте конфіденційну інформацію стороннім.

3. Шахрайство, представившись працівником банку.

Шахрай маскується під працівника банку і просить надати інформацію: реквізити картки, одноразові паролі. Шахрай може повідомити, що рахунок у небезпеці (от-от буде заблоковано, або якісь злодії почали виводити кошти).

Як не потрапити на гачок шахрая?

• нікому й ніколи не повідомляє свій ПІН-код та інші дані банківської картки;
  • не надавайте особисту інформацію у відповідь на електронні листи чи дзвінки, навіть із банку;
  • самі перетелефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінустанови і з'ясуйте ситуацію.

4. Шахрайство з надзвичайною ситуацією.

Шахраї телефонують друзям або родичам та змальовують екстрену ситуацію, благаючи про допомогу, у вигляді грошового переказу.

Як не потрапити на гачок шахрая?

• запитайте, в якому відділі поліції або відділені лікарні знаходиться Ваш родич;
  • запитайте адресу його місцезнаходження та вимагайте назвати прізвище, ім’я і по батькові Вашого родича, число, місяць та рік його народження;
  • особисто зателефонуйте родичу і з'ясуйте, де він перебуває у цей час та чи дійсно він потребує Вашої допомоги;
  • якщо Ваша близька людина не бере слухавку, то зателефонуйте за номером «102» або у відділення, де, як вам повідомили, вона знаходиться, або під’їдьте туди особисто.

Шановні громадяни! Будьте пильні, перевіряйте надану Вам інформацію, не довіряйте незнайомим людям! Та якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте за номером 102, або звертайтеся до найближчого відділу поліції.

Щодо криміногенної ситуації, так, в період з 31 жовтня по 6 листопада 2022 року до Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів надійшло 444 звернення та повідомлення громадян про злочини та інші події, у тому числі 54 злочини мають ознаки кримінальних правопорушень, з них: 10 - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, 9 – шахрайства, 5 - крадіжки, 3  - нанесення тілесних ушкоджень, 2 - порушення правил безпеки дорожнього руху, 1 - незаконне поводження зі зброєю та інші.

17 адмінпротоколів відповідно до ст.130 КУпАП внаслідок керування транспортними засобами особами у нетверезому стані склали поліцейські за минулий тиждень. З них: Гайсинське РУП – 5, відділ поліції № 1 (м. Бершадь) – 8, відділення поліції № 1 (смт. Теплик) – 2, відділення поліції № 2 (смт. Ттостянець) –2.

Поліцейські продовжують виконувати свої обов’язки в посиленому режимі заради спокою та безпеки жителів району.

Т. в. о. начальника Гайсинського РУП

ГУНП у Вінницькій області

підполковник поліції                                                        Володимир ЦВІГУН