Нові правила бронювання військовозобов'язаних: що треба знати?

Дата: 05.12.2022 15:33

Фото без опису30 листопада набув чинності Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 04.11.2022 р. № 2732-ІХ.

Прийняті зміни розширюють перелік військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню.

Бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:
1) в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
2) на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
3) на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
4) на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Такі військовозобов'язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

"Звертаю увагу, що розширення переліку можливостей для бронювання, крім тих, що передбачають наявність мобілізаційних завдань, почне діяти тільки після того, як буде розроблений і схвалений Урядом окремий порядок, що визначатиме ці критерії”, - наголосив державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Канцурак.

В Уряді нагадали, що процедура бронювання аграріїв відбувається виключно через електронний кабінет запитів на бронювання.