Кабмін урегулював процедуру розірвання трудового договору у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я

Дата: 09.01.2023 11:35

Кабмін визначив Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв'язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров'я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідна урядова постанова від 27 грудня 2022 року № 1449 набрала чинності 30 грудня.

Затвердженим Порядком передбачено перелік документів, що підтверджують факт неможливості продовження працівником виконання роботи за станом здоров'я, та алгоритм дій роботодавця у такій ситуації.

Згідно з документом невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров'я підтверджується одним з таких документів, що містять інформацію, наведену в первинній обліковій документації закладу охорони здоров'я, а саме:

• довідкою закладу охорони здоров'я, яка містить інформацію про заключний висновок лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначену в журналі запису висновків такої комісії;
  • повідомленням роботодавцю щодо групи інвалідності та її причини або випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальною програмою реабілітації (за умови надання її особою);
  • медичною довідкою про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівника певної категорії, виданою комісією з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров'я.

Звільнення працівника з роботи за таких умов може відбуватися, тільки якщо його неможливо перевести на іншу роботу.