Ходіть обережно і без поспіху - на дорогах Ольгопільської громади ожеледиця

Дата: 11.01.2023 13:31

Через зниження температури та ожеледицю збільшується статистика травмувань. Прості та дієві поради, щоб зменшити ризик травмування, від Міністерство охорони здоров'я України.

🔴 Не користуйтеся телефоном під час ходьби покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте лише за необхідності, якщо потрібно підсвітити шлях.

🔴 Обирайте зручне взуття з рельєфною підошвою. Відмовтеся у зимовий період від взуття на підборах.

🔴 Ходіть обережно і без поспіху: чим повільніше ви йдете, то меншим є ризик упасти і травмуватися.

🔴 Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають ліпше балансувати рівновагу у разі падіння.

🔴 Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.

🔴 Носіть одяг, який робить вас помітним, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.

🔴 Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – буде не так боляче.

🔴 Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях під час ожеледиці значно збільшується.

🔴 Тримайтеся осторонь будівель, щоб захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.

🔴 Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

🔴 Тепло одягайтеся та уникайте переохолодження.