Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України

Дата: 06.03.2023 09:13

4 березня Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося у Львові. Серед учасників: Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА, Сергій Моргунов - міський голова Вінниці та голова Іллінецької громади Володимир Іщук.

В тричасовому марафоні онлайн були присутні всі голови громад Гайсинського району, голова райдержадміністрації Л. В. Головашич та голова райради В. В. Савчук. Також в режимі онлайн у Конгресі взяв участь голова Ольгопілььскої сільської ради М. А. Савченко.
Глава держави подякував усім присутнім за те, що Україна пройшла цей складний рік війни.

«Ми зберегли функціональність держави. Ми зробили так, що наявність українського прапора означає наявність нормального життя, передусім соціальних можливостей. І коли ми звільняємо від ворога нашу землю, всі це усвідомлюють – не тільки, до речі, в Україні, а й усюди», – сказав Володимир Зеленський.

Говорили про наступні важливі теми:

Безпека громад.

Від вже відомої та дієвої програми Поліцейський офіцер громади "Я тут", до захисту кожного навчального закладу, збільшення відеонагляду, тощо.

Соціальний захист.

Як зазначив Володимир Зеленський, має діяти принцип: "робота, школа, житло" для тих громадян, що офіційно називаємо "внутрішньопереміщені особи".

Енергетичний поступ.

Відновлення енергоблоків, захист системи розподілення електроенергії, підготовка до зими з належним запасом ресурсів!

Не обійшли увагою і реформи, які варто завершувати. Але найважливіше — це прозоре використання коштів іноземних партнерів! Щорічний аудит - тепер буде правилом!

Серед запитань та пропозицій була така: дозволити депутатам місцевих рад виїзд закордон для "налагодження співпраці".

Тут і Президент і Прем'єр міністр наголосили, що місцеві депутати, які беруть на себе таку міссію є обличчям країни. Це непроста дипломатична робота, і важливо не нашкодити

Денис Шмигаль відверто заявив, що обов'язок депутатів місцевих рад — тих, кого обрали, організовувати успішну роботу місцевих рад, громад, поки їхні виборці боронять країну!

Президент України подякував всім, хто зберігав єдність!