Звернення голови громади Миколи Савченка у Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 09:54

Фото без описуШановні земляки, ліквідатори аварії на ЧАЕС! 37 роки минуло з моменту найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС.

У мирний час Україна втратила частину своєї території, яка внаслідок катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Десятки тисяч українців стали біженцями.
З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї аварії на ЧАЕС, а також шанують ліквідаторів техногенної катастрофи.
Маємо усвідомлювати, що кожен із нас повинен вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії
У 2022 році, під час широкомасштабного вторгнення російської агресії захопили Чорнобильську АЕС, прямим наведенням з танків били по Запорізькій АЕС. І лише героїзм наших бійців та атомників, які виховувалися на героїзмі ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, зміг зупинити нову масштабну атомну катастрофу. Вони врятували Україну та світ від Чорнобиля-2. Станцію звільнили 31 березня.

Щиро дякую усім тим, хто йшов тоді і тепер у ядерне пекло рятувати всіх нас, розуміючи небезпеку, усвідомлюючи наслідки. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Ліквідатори виграли свою війну з мирними атомом і назавжди залишилися Героями. Врятували сотні тисяч життів українців та інших європейських народів.

Слава героям-чорнобильцям. Мир душам тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня!

З повагою – голова Ольгопільської сільської ради М. А. Савченко