ШУКАЄМО ТИХ, ХТО БАЖАЄ СТВОРИТИ ПРИЙОМНУ СІМ’Ю!

Дата: 04.05.2023 10:28

Фото без описуУ більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. На жаль, так буває не завжди. Є діти, які  позбавлені цієї життєвої підтримки.

У таких випадках прийомна сім’я – це шанс дитині-сироті чи дитині, позбавленій батьківського піклування вирости в сімейному оточенні та отримати батьківську любов і піклування.

ЩО ТАКЕ ПРИЙОМНА СІМ’Я?

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ПРИЙОМНИМИ БАТЬКАМИ МОЖУТЬ БУТИ ОСОБИ, ЯКІ:

•    визнані в установленому порядку дієздатними;
•    не були позбавлені батьківських прав;
•    мають достатнє матеріальне забезпечення;
•    за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
•    пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЮТЬ ПРИЙОМНІ БАТЬКИ?

Державна соціальна допомога надається на дитину у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 272 грн, для дітей від 6 до 18 років – 2 833 грн).
Особам, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається незалежно від того, чи навчаються вони в закладах освіти, до досягнення ними 23-річного віку.
Державне грошове забезпечення для прийомних батьків:
•    встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну прийомну дитину.
•    сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за прийомних батьків.
ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ В ПРИЙОМНІЙ СІМ’Ї?
Прийомні діти можуть перебувати у прийомній сім’ї до досягнення 18 -річного віку або до закінчення навчання у профтехнічних чи вищих навчальних закладах.
Створіть сім'ю і розділіть свою любов та турботу з дітьми, які так цього потребують!

За детальнішою інформацією звертайтеся до  служби у справах дітей Ольгопільської сільської ради  за адресою: с. Ольгопіль, вул. Центральна, 131.

ІНФОРМУЄ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ОЛЬГОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ