ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

Дата: 16.05.2023 10:43

Кожна дитина має право на сім’ю, на любов найрідніших. Цю просту істину знає кожен. Дитячий будинок сімейного типу  (ДБСТ) – це шанс для дитини зростати в сім’ї.

ЩО ТАКЕ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

ДБСТ - це одна із форм сімейного виховання.

ДБСТ - це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб.

ХТО МОЖЕ СТАТИ БАТЬКАМИ-ВИХОВАТЕЛЯМИ

• визнані в установленому порядку дієздатними;
  • не були позбавлені батьківських прав;
  • мають достатнє матеріальне забезпечення;
  • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
  • пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЮТЬ ДБСТ

Державна соціальна допомога надається на дитину у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (наразі 2 272 грн - для дітей до 6 років, 2 833 грн - для дітей від 6 до 18 років).

Особам, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається незалежно від того, чи навчаються вони в закладах освіти, до досягнення ними 23-річного віку.

Державне грошове забезпечення для батьків.

Встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи (наразі 2684 грн) на кожного вихованця і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги.

Щомісячний сумарний обсяг грошового забезпечення батькам-вихователям розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за батьків-вихователів.

За детальнішою інформацією звертайтеся до  служби у справах дітей Ольгопільської сільської ради  за адресою: с. Ольгопіль, вул. Центральна, 131.