П’ять правил особистої безпеки - радять інспектори Держпраці

Дата: 12.06.2023 16:30

Фото без описуЩоб не потрапити в тенета торговців людьми притримуйтесь п’ятьох правил особистої безпеки - радять інспектори Держпраці.

З початком війни інспектори праці зосередилися на підвищенні рівня обізнаності людей щодо безпечного працевлаштування та інформування їх про прості правила, що допоможуть убезпечити себе від можливих негативних наслідків. З цієї теми сьогодні у Гайсинській РВА відбулась нарада, роз'яснення надали представники Управління Держпраці у Вінницькій області Сергій Дисюк та Віктор Короленко. Зустріч пройшла за участі голови Гайсинської РВА Людмили Головашич.
Також на нараді була директор КЗ "Центр надання соціальних послуг" Ольгопільської сільської ради Ірина Малик.

Понад 4 млн вимушених переселенців особисто проінформовані інспекторами праці про запобіжні дії для зниження ризиків.

Варто запам’ятати: продають і використовують українців найчастіше для праці на будівництві, в сільському господарстві, домашньому господарстві, сфері послуг. І стовідсоткової гарантії від потрапляння в руки торговців людьми немає ніхто.

Як зрозуміти, що ви чи ваші знайомі потрапили у ситуацію, пов'язану з торгівлею людьми?

Якщо:
у вас забрали паспорт або інші документи;
вас позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
вам погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;
вас примушували виконувати роботу, якою не хотіли займатися, застосовуючи фізичне чи психологічне насильство;
вас примушували відпрацьовувати вигадані борги;
у вас була відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;
вас примушували працювати понаднормово;
ви проти волі використовували у збройному конфлікті.
Європейський Союз та Міжнародна організація з міграції запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми під час війни.

У рамках кампанії інформують про 5 маркерів безпеки:
1) Надавайте документи лише офіційним особам, зберігайте їх електронні копії.
2) Знайте, куди їдете, та повідомляйте про поїздку рідним чи друзям.
3) Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
4) Будьте насторожі з незнайомцями, не віддавайте нікому мобільний телефон.
5) Повідомляйте рідним чи друзям про зміни щодо місця перебування та роботи.
Переконайтесь, що ви в безпеці. Зателефонуйте на гарячу лінію з консультування мігрантів в Україні з мобільного телефону за номером 527.
Ирина Мельник Ольгопільська територіальна громада Гайсинська районна державна адміністрація