ДІЇ В ЗОНІ РАПТОВОГО ЗАТОПЛЕННЯ

Дата: 22.06.2023 14:59

Вночі 6 червня війська рф підірвали греблю Каховської ГЕС. Станція відновленню не підлягає. На Херсонщині тривають рятувальні роботи,  евакуація населення з місць затоплення та пошук зниклих людей. Особливо складна ситуація на тимчасово окупованих територіях, де загарбники залишили людей без всякої допомоги.

Фото без опису Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області інформує:

• за можливості негайно залиште зону затоплення;

• перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання;

• зачиніть вікна та двері, якщо є час – закрийте дошками (щитами) вікна та двері першого поверху;

• підніміться на верхні поверхи або  на дах,  якщо будинок одноповерховий – займіть горищні  приміщення;

• до прибуття допомоги залишайтесь  на  верхніх поверхах, дахах, інших підвищеннях, подавайте гучні сигнали рятувальникам з метою вашого швидкого виявлення та порятунку;

• перевірте, чи немає поряд постраждалих осіб, якщо є  –  за можливості надайте їм допомогу; врятуйте домашніх тварин;

• якщо ви потрапили у воду – зніміть з себе важкий одяг та взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до прибуття допомоги.

УВАГА! не переповнюйте рятувальні плавзасоби (катери, човни, плоти).