Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголошує результати конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» - 2023

Дата: 12.09.2023 09:52

Фото без описуЗахід ініційовано і проведено Інститутом політико-правових та релігійних досліджень за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Європейської культурної асамблеї, Національної спілки письменників України, Київської міської державної адміністрації.

Метою Премії є підтримка творчих діячів, відзначення авторів, видавництв, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки, популяризація творчості, утвердження високих мистецьких стандартів у національному письменстві і літературній критиці, створення умов для творчого зростання.

Експертна рада визначила лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року».

У номінації «Майстерність акторського слова»

Паламаренко Анатолій Нестерович – Герой України, Народний артист Української РСР, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, професор Національної музичної академії України імені П. Чайковського, артист естради Національної філармонії України, український майстер художнього слова, за книгу: «Страждати, терпіти, любити!».

У номінації «Наукова література»

Кремень Василь Григорович – Президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України, дійсний член (академік) НАПН України,  народний депутат України 3-го скликання, міністр освіти і науки України (2000–2005), президент Товариства «Знання» України, член Комітету з Державної премії в галузі науки і техніки, член Комітету з Державної премії в галузі освіти, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат Державної премії України в галузі освіти, за монографію «Людина у викликах цивілізації: від минулого - до майбутнього: людина, освіта, соціум».

У номінації «Художня література»

Терен (Таран) Віктор Васильович – народний депутат України 2-6 скликань, поет, прозаїк, громадсько-політичний діяч, член Національної спілки письменників України, за книгу: «Верес росте на камінні».

У номінації «Пісенна лірика»

Пономаренко Борис Йосипович – народний депутат України І скликання, письменник, член правління Асоціації народних депутатів України попередніх скликань, заступник голови Київської організації Національної спілки письменників України, за книгу: «Сила роду нашого».

У номінації «Література у галузі музичної композиції»

Матвійчук Анатолій Миколайович – народний артист України, лауреат літературних премій, журналіст, публіцист, поет, співак, композитор, актор, гітарист, за книгу: «Скарби. Вибрана поезія».

У номінації «Історична література»

Нікітенко Надія Миколаївна – заслужена працівниця культури України, докторка історичних наук, українська історикиня-культурологиня, музеєзнавиця, дослідниця Софії Київської, професорка, завідувачка науково-дослідного відділу «Інститут Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська», за книгу: «Софія Київська Володимира Великого».

У номінації «Біографічна проза»

Приходько Людмила Іванівна – народна артистка України, артистка Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка, за книгу: «Примадонна».

У номінації «Автобіографічні мемуари»

Мельниченко Ірина Андріївна – заслужена діячка мистецтв України, хормейстера Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки, українська співачка (сопрано), концертмейстерка і диригентка, за книгу: «Непереспівана мелодія душі».

У номінації «Література у галузі вокально-виконавської майстерності»

Гурець Олександр Васильович – народний артист України, професор, викладач, соліст Національної опери України, за книгу: «Постановка голоса - методичний посібник».

У номінації «Дитяча література»

Мороз (Морозенко) Марія Миколаївна – голова Київської організації Національної спілки письменників України, письменниця, українська дитяча поетеса, літературна редакторка, філологиня, лауреатка літературних премій, за книгу: «Повість Доросла зима»;

У номінації «Література у галузі наукового дослідження музичної композиції»

Овсянніков Вячеслав Георгійович – доцент кафедри музичного мистецтва естради комунального закладу вищої освіти Київської обласної Ради «Академія мистецтв імені Павла Чубинського», за книгу: «Поп-рок як репрезентативний напрям сучасної української музичної культури».

У номінації «Психологічний роман»

Фармагей Олександр Іванович доктор психологічних наук, за книгу: «Закон рівноваги».

У номінації «Молодіжна література»

Герасименко Олександр Олександрович – письменник, громадський діяч, лауреат Премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва, лауреат Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування, лауреат стипендії Президента України для молодих письменників, за книгу: «Молодіжна столиця».

У номінації «Публіцистична література»

Степовик Дмитро Власович – письменник, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології ім. М. Рильського НАН України, лауреат премії Президента України «Українська книжка року», академік, професор, доктор філософії, доктор мистецтвознавства, за книгу: «Я - в Україні, Україна в мені».

У номінації «Популярна література»

Дячишин Богдан Васильович – кандидат технічних наук, доцент, член Національної спілки письменників України, член Української асоціації письменників, за книгу: «Ословленого світу таїна».

У номінації «Література у галузі журналістики»

Добровольська Людмила Іванівна – заслужений журналіст України, поетеса, редакторка телестудії «ТБ Кагарлик», за книгу: «Дум моїх вогонь холодний».

Додаткова інформація: www.facebook.com/institute2015