ХТО МОЖЕ БУТИ УСИНОВЛЮВАЧЕМ ДИТИНИ

Дата: 17.09.2023 08:00

Усиновлення – пріоритетна форма сімейного влаштування, яка передбачає прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах дочки  або сина.

Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідки втрати дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Усиновлення породжує між батьками-усиновителями та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їх біологічних дітей.

ЯКУ ДИТИНУ МОЖНА УСИНОВИТИ

Дитину, яка перебуває на обліку дітей, які можуть бути усиновлені.

ХТО МОЖЕ БУТИ УСИНОВЛЮВАЧЕМ ДИТИНИ

Особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.

Особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років.

ЯКИЙ ПОРЯДОК УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ-СИРОТИ АБО ДИТИНИ, ПОЗБАВЛЕНОЇ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

І крок

Звернутися до служби у справах дітей районної військової адміністрації  за місцем проживання кандидатів.

Можна також  онлайн  https://diia.gov.ua/.../usinovlennya-reyestraciya-kandidatom

Написати заяву та подати такі документи:

1) копію свідоцтва про шлюб, а також письмову згоду на це другого з подружжя, засвідчену нотаріально, – у разі усиновлення дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров'я заявника;

3) довідку з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копію декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

ІІ крок

Пройти навчання для кандидатів в усиновлювачі.

ІІІ крок

Отримати висновок Служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачем та направлення для організації знайомства з дитиною.

ІV крок

Познайомитися з дитиною та встановити контакт з нею.

V крок

Отримати висновок Служби у справах дітей про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

VІ крок

Звернутися із заявою про усиновлення дитини до суду за місцем проживання (перебування) дитини та отримати рішенням суду про усиновлення.

Увага! Усиновлення проводиться виключно на підставі рішення суду.

ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЮТЬ УСИНОВЛЮВАЧІ

У 2023 році загальна сума допомоги становить 41280 грн, яка виплачується частинами протягом трьох років із моменту усиновлення дитини: а саме, 10320 грн – одноразово;

860 грн/місяць – протягом наступних 36 місяців.

Ця сума є сталою, а тому не залежить від віку вашої усиновленої дитини та черговістю її усиновлення

Дитина, яка усиновлена, зберігає права на пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника, які вона мала до усиновлення.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ПРАВО НА ТАЄМНИЦЮ ПРО УСИНОВЛЕННЯ

Особа, яка бажає усиновити дитину та дитина, яка усиновлена, має право на таємницю усиновлення.

Усиновлення дитини провадиться у найкращих інтересах дитини, адже кожна дитина має право на повноцінну сім’ю, турботу та ласку.