Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку

Дата: 19.10.2023 16:44

Ментальне здоров’я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, гарного фізичного самопочуття. А з іншого боку –психічне здоров’я кожної людини важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я  «Ти як?»  ініційованої Першою леді Оленою Зеленською,  фахівцем із соціальної роботи КЗ «ЦНСП» Ольгопільської сільської ради Анною Олійник проведено захід з опікунами  на тему: «Зміцнення ментального здоров’я – профілактика професійного виснаження. Ознайомлення батьків із техніками саморегуляції та допомоги дітям».

Основною метою заходу було: навчити учасників розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;

приймати власні тверді рішення; адаптуватись до нових умов життя та самостійно розв’язувати проблеми; позитивно оцінювати себе, приймати та любити, здатність спілкуватися та будувати стосунки з іншими.
В ході заходу з опікунами було обговорено 5 кроків, які допоможуть потурбуватися про ментальне здоров’я дітей.
Здатність отримувати задоволення від життя – основна риса ментально здорової людини.

#Координаційний центр КМУ / Mental Health UA
#тияк