Радіаційний фон в населених пунктах області за тиждень

Дата: 09.01.2024 10:10

За даними ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період 01.01.2024р. по 08.01.2024р. виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11мкЗв/год до 0,17мкЗв/год, що не перевищує  багаторічний фоновий рівень.

Лабораторно досліджено 292 проби води з водогонів області на санітарно–хімічні, бактеріологічні показники і вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановлено:
- 285 (97,6%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;
- 7 (2,4%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» з водогонів, які використовують воду із поверхневих вододжерел – комунальні водогони міст Хмільника та Калинівки за перманганатною окиснюваністю (інтегральний показник органічного забруднення) в межах 1,2–1,3 рази від норми. Зазначені відхилення засвідчують можливе надходженням органічних забруднень у вододжерело та забруднення мережі. В комунальних водогонах м. Могилів–Подільського та м. Слобода Могилів – Подільського району зареєстровано перевищення по загальній жорсткості та сухому залишку.
Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням!

Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив!