Увага: шукаємо патронатних вихователів!

Дата: 27.01.2024 09:48

Служба в справах дітей Ольгопільської сільської ради шукає для роботи патронатними вихователями сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що  потребують соціального захисту.

Патронатне виховання – відносно недавня професія в Україні, але настільки актуальна і важлива, що потреба в ній не меншає, а навпаки зростає.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?

1. особа, яка досягла повноліття;
  2. має добровільного помічника (повнолітній член сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) або повнолітня особа, яка проживає на спільній житловій площі) та не має власних дітей віком до років, дітей з інвалідністю, які мають обмеження життєдіяльності;
  3. має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома;
  4. має згоду від усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, доглядати тимчасово влаштовану дитину;
  5. має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно;
  6. не є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;
  7. не обмежені у дієздатності та не визнані недієздатними;
  8. не перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

ЯК СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?

• Подати заяву про намір стати патронатним вихователем до служби у справах дітей за місцем проживання.
  • Пройти обов’язкове навчання за програмою підготовки патронатних вихователів спільно з добровільним помічником в обласному центрі соціальних служб.
  • Отримати довідку про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною за результатами проходження повного курсу навчання.
  • Укласти з органом опіки та піклування Договір про надання послуги патронату над дитиною.

ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЄ ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ

• державну соціальну допомогу на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім'ю, у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 563 грн, для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн).
  • оплата послуг патронату над дитиною (державне грошове забезпечення) в розмірі - 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи на місяць (зараз прожитковий мінімум для працездатної особи становить 3 023 грн).
  • Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої сім'ї.

Детальна інформація за телефоном: 093 591 44 64
Адреса: с. Ольгопіль, вул. Центральна, 161