Відбулося обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти у Вінницькій області
14 листопада начальник відділу освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури і туризму Ольгпільської сільської ради Людмила ЛЮЛЬКО взяла участь у громадських обговореннях на тему «Реформа профільної середньої освіти: Вінницька область».
Захід був організований Міністерством освіти та науки України спільно з Вінницькою ОВА у співпраці зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE - «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».
З вітальними словами виступали: Оксен ЛІСОВИЙ, міністр освіти і науки України та Валентина ПОЛТОРАК, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU.
Мета зустрічі — обговорення цілей реформи, особливостей її впровадження, отримання від громад пропозицій щодо змін до законодавства. До неї долучилися понад 150 учасників.
З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10–12 класи) за двома спрямуваннями:
– академічним, із поглибленим вивченням предметів і курсів для здобуття вищої освіти;
– професійним, орієнтованим на здобуття професії згідно з потребами ринку праці.
Реформа профільної середньої освіти — частина комплексного оновлення за концепцією НУШ, яка стосуватиметься повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.
Створення мережі великих академічних ліцеїв, у яких старшокласники зможуть обирати освітній профіль із поглибленою профорієнтаційною підготовкою є основним завданням реформи. Ці заклади мають бути відокремлені від початкової і базової шкіл та доступні для учнів.
Доповідачі розповіли про цілі реформи й етапи її впровадження. Окрім того, детально зупинилися на питанні щодо засновників академічних ліцеїв, можливих умовах співробітництва територіальних громад і моделях фінансування.
Заступниця міністра освіти і науки України Надія КУЗЬМИЧОВА, звернула увагу, що реформа стосується насамперед громад, адже саме для них найбільш актуальним є збереження людського капіталу.
Володимир БУНЯК, директор Департаменту гуманітарної політики Внницької облдерадміністрації акцентував увагу на фомуванні мережі закладів профільної середньої освіти - перспективи впровадження у Вінницькій області.
Реформа профільної середньої освіти важлива для збереження людей у країні, розвитку їхнього потенціалу та післявоєнної відбудови.